corejone3936
corejone3936
03-11-2021
Mathematics
contestada
20 points and 5 stars..........
Respuesta :
BunnyLatte
BunnyLatte
03-11-2021
Answer:
x = 2
Step-by-step explanation:
10x - 14 = 7x - 8
3x - 14 = -8
3x = 6
x = 2
Hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 46+ )
Otras preguntas
I need help please?!!!!!
How do you find a unit rate for $2.50 for 5 ounces
Explain the method scientest use to study how Earth's atmosphere and climate have changed during the past million years. (brainliest Reward)
ANSWER QUICKLY PLEASE THANK YOU Which explanation differentiates a feature from a hard-news story? A. A feature is about unimportant issues. B. A feature is d
An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many ounces are in the item?
PLS HELP!! WHOEVER ANSWERS QUICKEST AND CORRECT WILL GET BRAINLIEST!! ALSO GIVE AN EXPLANATION TO EARN BRAINLIEST!! After announcing the adoption of the Declara
What is the meaning of the point with an x-coordinate of 3.A. The commuter train travels 3 feet in 180 seconds.B. In 1 second, the commuter train travels 3 feet
Sally spelled 2 words incorrectly out of 20 spelling words on the test. What percent grade did Sally get on the test?
Your friend sells you a bicycle for $63 Your friend sells you a bicycle for $21 The total cost is 150% of what your friend spent originally. How much did your
Pls translate! I can copy and paste it on google sadly so plss help!!!