KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did Lenin plan to apply Marxism to Russia? (1 point) * by putting Mensheviks in charge of government policy * by creating an elite Socialist ruling party to
Which of these careers is most likely to be appropriate for a person who values adventure?
Enthalpy is a form of ________. kinetic energy heat energy bonding energy within atoms temperature
The slope-intercept form of the line is
(30 points!!) The ancestors of horses possessed feet with five digits. Over time, with the development of grasslands, the digits fused and formed hooves. What e
Based on the dictionary entry, what is the meaning of the word struck in this sentence? The earthquake that struck California measured 3.5 on the Richter scale.
Geometry math question no Guessing and Please show work thank you
I’m confused on this one
Read the excerpt from "The Lady Maid's Bell." But that wasn’t the only queer thing in the house. The very next day I found out that Mrs. Brympton had no nurse;
can u help please.....