yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

85 POINTS!!!!!! Describe the graph of y = -|x + 4| - 5. 9(For 85 points it should at least be a sentence or two)
any g,,,irl can be my bestie forever​
5. What metaphor did Las Casas use to describe the natives and where does this metaphor come from?
Why is Britney Spears insane? I’m graduated so my points are up for grabs cause I’ll never use them. I have to at least as a question with it though.
Determine which set of side measurements could be used to form a right triangle. 3, 11, 20 5, 9, 17 6, 7, 8 6, 8, 10
oh wow i had no idea that is a lot of employees i also want to know what types of programs the federal government fund for its citizens can you give me three ex
hi folllow me at talfishmanfanpage09
Which word best fills in the blank? The height of land above sea level is called altitude or O plateau O elevation Olatitude O direction
How would ancient astronomers from Silla have observed the movement of stars and other objects compared to astronomers today?
At the market, almonds cost $0.51 per ounce. How much does a bag of almonds cost if it weighs 1.6 ounces?