elsiesierra1 elsiesierra1
  • 04-01-2023
  • Mathematics
contestada

At the market, almonds cost $0.51 per ounce. How much does a bag of almonds cost if it weighs 1.6 ounces?

Respuesta :

jpshindell13
jpshindell13 jpshindell13
  • 04-01-2023

Answer:

A bag of almonds that weighs 1.6 ounces will cost $0.51 x 1.6 = ${data-answer}lt;<0.51*1.6=0.816>>0.816.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I really need help with this one
Can a polynomial with real coefficients have one real solution and one complex solution?
Answer the following. The scale on a map is 1:100000. Therefore 1cm on the map would equal how many kilometres on the ground? ​
Question 19 of 20: Select the best swer for the question 19. The distance from the center of a round table top to the edge of the table top is 4 ft what is the
Drag each factor to the correct location on the image. If p(1) = 3, p(-4) = 8, p(5) = 0, p(7) = 9, p(-10) = 1, and p(-12) = 0, P(x).
What is the state of water at room temperature? Please someone help thank you
how does the natural resources affect the development process​
Please help me out with this geometry
Rewrite the following using correct capitalization rules. 1. capt. william k. brown 3021 church rd. hastings, fl 32045 2. nassau high school graduation exercise
help me please!!!!!!!!