hannahrich721 hannahrich721
  • 01-05-2018
  • Mathematics
contestada

Coach miller bought 5.15 pounds of ground beef to make burgers The cost of ground beef is $3.40 for each pound.What was the total cost for all of the ground beef?

Respuesta :

eqcheng
eqcheng eqcheng
  • 02-05-2018
The total cost of all the ground beef is $17.51.
Answer Link

Otras preguntas

What are the weaknesses in writing a letter?
angie, brad, and carlos are discussing a physics problem in which two identical bullets are fired with equal speeds at equal-mass wood and steel blocks resting
how to know if your pregnant
7% as fraction in simplest form.
What is 448 rounded to the nearest tens?
7% as fraction in simplest form.
why do some species employ both mitosis and meiosis, whereas other species use only mitosis?
rational numbers examples
Find a pronoun is the sentence and tell if its reflexive or intensive? "We are new here ourselves," he said as he shook my hand.
what does exploitation mean