AriannaBunnyB
AriannaBunnyB AriannaBunnyB
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Help with 44 please and show work

Help with 44 please and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link

Otras preguntas

100 POINTS 10 QUESTIONS PLEASE HELP PICTURES BELOW PLEASE SPECIFY WHICH QUESTION YOU ARE ANSWERING
i need help with my algebra​
The number of boats B a boat dealer sells in each month of the year from March to December can be modeled by the function B = -15 | t - 5 | + 120 where t is the
How would pressure change if i. the area is doubled by keeping the force constant ii. the force is doubled by keeping the area constant.Help!! -From Nepal​
easiest hw i’ve told u guys to answer so far!
somebody help!! i believe the points are (1,-2) and (-5,5) also i solved this and got 3.6 as my answer and don’t know if that’s correct. so please help!!!!!
Find the missing side length. A)10 B)11 C)12 D)13
what advantage get from universal brotherhood​
what do you mean by velocity???​
Find the area of the triangle below.