reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

px + qy = r 2px - qy = 2r When solving this system of equations, x =
read the passage. michael was a really big guy. he was a linebacker on the football team, and his shoulders were twice the size of most people’s. everyone knows
Write an equation in point-slope form of the line having the given slope that contains the given point. m=4m=4, (2,5)
Solve and graph then write the solution in interval notation. 2x<-4 and 3x>-27
who is the author of “the minister’s black veil”
what was the u.s.s. maddox doing in the gulf of tonkin prior to the august 2 attack? she was on a routine patrol. she was on an intelligence mission to intercep
hi may someone help me out with this please
An etching of a cave bear was found. In the sentence, the phrase of a cave bear is _____. A. an object complement B. an adverb phrase C. a direct object D.
why did w.e.b. du bois criticize booker t. washington? he criticized washington’s passive and cautious ways. he criticized washington’s aggressive and violent m
write the verb in parenthesis in the imperfect tense. antes yo ____ en la clase de historia. (estar) (1 point)