kam56 kam56
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

50 apples cost $25. How much would 75 apples cost?

Respuesta :

bree009
bree009 bree009
  • 02-03-2018
75 apples would cost $ 37.5 dollars
Answer Link

Otras preguntas

how is a simile and metaphor alike and how are they different between each other?? anyone?
25 POINTS! Which equation shows the first step of the  substitution method being used to solve the system of linear equations? x + y = 6 x = y + 5 Options: x +
Which of the following descriptions fit Daisy? a. Confident b. Poor c. Rich d. Wife
Use of fossil fuels contributes to which of the following? A. Only water pollution B. Air pollution,water pollution,and global warming C. Only global warming D
Dana's professor has been in a good mood all month, ever since a shiny engagement ring appeared on her hand. dana is hoping that this good mood influences how t
kobes overtime pay is 5 dollars an hour more than his regulary pay
Why does the government sometimes use no-bid contracts?
Which equation below shows a correct use of the distributive property ?
What value of n makes both equations true..... 15=18-n...... 5=15 -:- n
If the baseball and the plastic ball were moving at the same speed which ball would hit a bat harder