doris9 doris9
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

Raul bought a soft drink and a sandwich for $9.90 . Which is he price of each if the sandwich cost 3.5 times as much as the soft drink

Respuesta :

cervantesssamar cervantesssamar
  • 02-03-2018
B. Sandwich costs $7.70 and the soda costs $2.20
Answer Link

Otras preguntas

What is a domestic limited liability company
What is the product? (X^4)(3x^2-2)(4x^2+5x)
2. What is migration? What are some reasons why people migrated out of Africa? Think about the environment and animals- see page 5 of the lesson.
what is answer to 3x^2 + 72=33x
The image shows a glass of dirty water with a straw in it. Which caption would most effectively connect the image to the presenter’s topic? “Although many p
what is meant by algorithm?​
please help me with this math question ​
Help asap The scale of a town map is 1 inch to 3 miles. On the map, a lake and the downtown are 4 inches apart. What is the actual distance between the lake and
what is the equation of the following line? (7,2) (0,0)
Which of the following represents the set of possible rational roots for the polynomial shown below? 2x^3+ 5x^ 2– 8x-10=0