cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

8. A pattern of being late for work or for appointments is usuallyA. a habit learned early, which is nearly impossible to break.B. directly related to one's per
three consecutive even integers have a sum of 168. what's the value of the largest integer?
simplify expression.-3(k-4)-4(2k-8)
A box is lowered using a rope. If the acceleration of the box, is 2.5 m/s2 (downward) and the tension in the rope is 31 N, what is the mass of the box (in kg)?
what is a post hoc fallacy?
What is a scale on a map?
what is a post hoc fallacy?
All of the following are true about Latinos’ experiences in World War II EXCEPT (A) unlike African Americans, Latinos fought in integrated units (B) Latino you
what are some fun facts on animal and plant cells.
If Olivia and Shawn have another child, which of the following genotypes is possible for the child? A. Mm only B. MM only C. MM or mm only D. MM, Mm, or mm