chinashoaleh
chinashoaleh chinashoaleh
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

One brand of cereal sells for $2.89 for 9 ounces. What is the unit
price per pound?
a. $.32
b. $4.29
c. $2.15
d. $5.14

ANSWER IS NOT A

Respuesta :

crankthatemmi
crankthatemmi crankthatemmi
  • 05-03-2018
The answer would be B $4.29
Answer Link

Otras preguntas

Present indicative of e:ie stem-changing verbs. Select the verb that makes sense in the context of the sentence. 1. El Sr. Santino es profesor de filosofía. El
solve this :) i Will give brainly​
PLEASEEEE HELP, I REALLY REALLY NEED HELP THANK YOU Researchers in Tokyo recently discovered that a layer of dead bacteria can protect living bacteria beneath i
Imagine you were giving a speech about the responsibility people have to protect gorillas. What are the costs of conservation efforts? What are the benefits?
write the expression for when you translate the graph of y=|x|-5 one unit to the right
What is the meaning of the phrase "te quiero" in English?
Can someone see if my answers are correct! Sorry i keep asking questions lol, im just really struggling with math and my teacher wont answer my emails! And my
If methods used in molecular systematics were not developed what would be the effect on the study of systematics?
Having trouble with this, help please? I will give brainliest.
HELP ASAP what languages start with the letter (Q) it might be extinct like nolonger exists so pls help pls answer ill mark as brainliest