Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
The influence of cold currents is mostly felt in the _____.
_______ were English mariners of the Elizabethan era employed by the queen to harass the Spanish fleets and establish a foothold in the New World. A. Knigh
Find the volume of the given prism round to the nearest 10th if necessary
What is the ionic form of this unbalanced equation? mno2 + hno2 → mn(no3)2 + h2o?
When performing venipuncture on a child's arm the recommended needle gauge size is?
The polar head of a phospholipid is made of _______ molecules. phosphate protein fatty acid carbohydrate
Closing costs are calculated based on _____.
Which sentence type includes both a subordinate clause and an independent clause?
The correct medical term for deficient activity of the adrenal glands is:
which anatomical term means toward the midline of the body