hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

solve the inequality -2w < -18
What strategy did the Colonists use to help them in their fight against the British at the Battle of Bunker Hill?
please help due soon ​
How do the Oxygen and Water molecules compare to Neon and Argon?
Which of the following is a way atp is used in cellular processes? select all that apply ( WILL REWARD AND MARK BRAINLIEST) a. Oxygen production b. Biosynthesis
A scientist collected data using four different instruments. She organized her results in a table, with the measurements from each instrument in a separate colu
Which value in this set is greatest in value? (31% , 0.311, 0.3) =
Two resistances of 100ohms and 0 ohms were connected in parallel. What is the overall resistance
I need help with this for Spanish please will give brainliest
the parable of the Prodigal Son (Luke 15:11-32) and answer the following questions: 1. What do you believe is the main theme Jesus is communicating? 2. Explain