GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

Read each description and write whether that website is reliable or unreliable.Authors are typically anonymous.Author’s information and qualifications are alway
What is the term used to describe periods of political disagreement between opposing parties that are so difficult that policy making and administration slows o
In which quadrants do solutions for the inequality y is greater than one fifth times x plus 3 exist? I and II I, II, and III I, III, and IV All four quadra
In Pride and Prejudice, the name "Kitty" is a nickname for whom?
10 % off the regular price. what is the discount amount any price?
A lottery uses balls numbered 1 through 37. List the sample space of the event picking one even-numbered ball.
what is the solution to this linear equation-2v--4=-3-2v
What is ion exchange ​
What happens if an accused declines a summary Court Martial?
are penn foster highschool proctored exams optional?​