winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

Which word and punctuation mark corrects the punctuation error in this sentence? Your spelling, Sidney needs a bit of polishing. A. Sidney, B. spelling; C. You
the key code must contain 6 numerals there are ten numerals available. using these numbers how many different key codes may be created
What is the LCD of 2/5 and 1/10 ?
Add. Write your answer in simplest form. 3/8 + 2/5
Multiply. 1/4 x 32 =
What does the mean absolute deviation describe about the data??? Plz help me, I need it to complete my hw... Plz!
President Thieu ______.
What is the value of y so that the ordered pair (2, y) is a solution to the equation 2x+y=-2? A. –6 B. –2 C. D. 0
The model below represents a nuclear reaction. Atom 1 is present before the reaction and Atom 2 and Atom 3 are produced after the reaction. Atom 1 = Atom 2 + At
In real life, a given system can approach equilibrium from different starting points but will still have the same equilibrium constant. How is this possible? Ex