herzogjill herzogjill
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

The price of apples at a farm is $1.76 per pound. Write equation to determine c, the total price of n pounds of apples?

Respuesta :

samcole8855
samcole8855 samcole8855
  • 01-12-2017
I think it would be c= 1.76n
Answer Link

Otras preguntas

time when your parent or other adult pressured you to achieve an objective. what do i say?
PLEASE ANSWER QUICK What does blood pressure often reveal about an individual’s health? Question 7 options: if an individual is likely to develop osteoporosis i
Find 6 hole number 1 over 4​
pls help will give brainliest to right answer
Which graph represents the function f(x)=5lnx?
About the occupations of people in your district ​
how do i simplify this (x/x+3)-(3/x+2)-(1/x^2+5x+6)
Selecciona las características de un maestro bueno. Ser energético y entusiasta. Estar apasionado por la enseñanza. Adaptarse fácilmente. No tener paciencia.
3 things I noticed, 2 differences I noticed between the maps, 1 thing I wonder.
Write down three or more important facts about scribe schools and the types of work scribes did.