brenberehdz767p09a8m
brenberehdz767p09a8m brenberehdz767p09a8m
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

nikola buys a bouquet of 8 sunflowers for $18
who much did it cost to buy 1 sunflower
$________

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2017
To slove this you would divide 18 by 8

18÷8 = 2.25

So the answer is 2.25
Answer Link
filonie06
filonie06 filonie06
  • 01-12-2017
the answer is 2.25. divide 18 by 8.
Answer Link

Otras preguntas

how differences between romeo and juliet returned to threaten their future together
Which statements describing aspects of Russia's culture and history are true? Choose all answers that are correct. A. Russia is the second largest country in th
5 miles equals How many yards?
solve using addition method 3x-3y+2z=7 3x+y-3z=-5 7x-y-2z=0
Solve the inequality and show work: -5(t+4) ≥ 3(t-4)
Moving from coastal to interior regions of sub-Saharan Africa we discover that the dominant physical geographic feature is
Moving from coastal to interior regions of sub-Saharan Africa we discover that the dominant physical geographic feature is
How do i set up and solve divide 4/5 by 70%
elli has some money If she buys 2 comic books, she will have $7 left If she buys 3 comic books, she will need $8 more. How much does each book cost?
During the Tet Offensive, the NLF and North Vietnamese _____. captured the U.S. embassy in Saigon launched air raids against Bien Hoa suffered heavy losses cele