reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

At the end of May, the following adjustment data were assembled. a. Insurance expired during May is $275. b. Supplies on hand on May 31 are $715. c. Depreciatio
A step-up transformer has 20 primary turns and 400 secondary turns. If the primary current is 30 A, what is the secondary current
Hurry Need Help I Will Give Brainliest!!
HURRYYYY PLEASE HELP ME I NEED IT RIGHT NOW! Define groundwater and explain how it relates to the terms water table, aquifer, and confined aquifer.​
what does it mean to find the net change of something?
Creating a Budget Before you can make a spending plan that works for your particular situation, you'll need to understand your spending priorities. What must y
S. What techniques did Romantic composers use to express their emotions in their music? Name at least three.
como es la relacion entre el señor roderick usher y el narrador
Why was internationalism a threat to the fascist agenda?
5. Cost to store: $65 Markup: ? Selling price: $91