kimb4 kimb4
  • 01-11-2017
  • Mathematics
contestada

a slab or ribs at the butcher costs $4.55 per pound how much will it cost if you buy 3.5 pounds of ribs round to the nearest penny

Respuesta :

chwalex1234 chwalex1234
  • 01-11-2017
15.93 because 4.55 times 3 and (4.55/2) so you'll end up with 15.93
Answer Link

Otras preguntas

Helppppppp mmemeeeeme plzzzz
what is the value of 3 in 728.36
What is the most challenging thing you have ever had to endure to this point? (Paragraph)
Find the probability of the event that get an even number or multiple of 4, that is 4n, with given sample space S. S = {1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15) P(e
would you borrow money or not tell me why help me please will give brainliest don't put links or will be reported ​
Which part of Oceania contains a large number of the region's biggest cities? A. New Zealand B. Micronesia C. Melanesia D. Papua New Guinea
Juan compro un plasma en cuotas que costó $8000 si le faltan pagar 3 cuotas y ya pagó $6500 ¿cual es el valor de cada cuotas fijas?
Find the value of x and y that will make each quadrilateral a parallelogram.​
In the figure below m<4 = 107 find m<1, m<2, m<3
What is The meadian of 26 29 31 33 36