mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
Which of the following best describes why Africans could have sold other Africans into slavery? A. They thought of themselves in terms of tribal groups, such as
What is a Real number between the square root of 13 and 14?
Jonathan’sparents told him that for every 5 hours of homework or reading he completes, hewill be able to play 3 hours of video games. His friend Lucas’s parents
In a contraction, the apostrophe should always be placed A. just before the last letter. B. immediately after the last letter. C. between the first word and the
During the Hoover administration, several economic warning signs appeared. Can you name them?
How did Athenians avoid major political upheavals?
Where does surface water collect if it does not flow to the ocean
Julian went to a store and found that the store did not have the sale item she wanted. A salesperson showed her a similar, but more expensive, item. This is an
what caused the renewal of interest in the classical civilizations of greece and rome
Which of the following is the main industry of Luxembourg? a. technology b. farming c. textiles d. automobile manufacturing