lxah123 lxah123
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

David buys 6 pencils for £1.20. How much would 4 pencils cost him.

Respuesta :

fifisibaii
fifisibaii fifisibaii
  • 04-09-2017
Well euro dollars are 1.19 per us dollar so if u divide a us dollar into 6 u get .16 then multiply that by 4 u get .66 cents
Answer Link

Otras preguntas

Any number that is divisible by 3 is also divisible by 9.Find a counterexample to show that the conjecture is false.18274548
factoring 12m^2n^2-8mn+1=
A construction contractor is purchasing granite tiles for a new kitchen floor. Each tile costs $5 and he wants to spend less than $1,500. The size of each tile
all fractions between 0 and 1/4
What Canadian city is across a body of water from New York
Given the inequalities y > 5x-8 and y >3x+4, find the point that satisfies both inequalities
Kim estimates that the faucet in her kitchen drips at a rate for 1 drop every 2 seconds. Erik wants to klnow how many times the faucet drips in a week.
Any number that is divisible by 3 is also divisible by 9.Find a counterexample to show that the conjecture is false.18274548
What Canadian city is across a body of water from New York
Any number that is divisible by 3 is also divisible by 9.Find a counterexample to show that the conjecture is false.18274548