makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

What are the effects of being left out?
Which work is a work of artistic imagination instead of representation and a composite form? A.NakedWomen venus of willendrof. B Women holding bison. C Bison l
What was the turning point in Native American/Puritan relations?
Complete the conversation: Eric: Fabián, ¿dónde vivías hace un mes? Fabián: ____________________ A. Hace un mes vivía en Puebla. B. Hace dos meses vivía en Pu
What’s 5*672 x 972*263
How to show work for this problem. y-(6-y) =8(y+4)
One serving of wheat square cereal has 7 grams of fiber, which is 28% of the recommended daily amount. What is the total recommended daily amount of fiber?
Suppose a parabola has vertex (5,-3) and also passes through the point (6,1). Write the equation of the parabola in vertex form.
A running track in the shape of an oval is shown. The ends of the track form semicircles. A running track is shown. The left and right edges of the track are id
6. Divide $105 into the ratio 2:5:7.