jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

Simplify expression -6-9
why do you think the allied forces chose to invade five different beaches instead of one ore two ?
ILL GIVE 10 PIONTS IF YOU ANSWER IM DESPERATE PLZPLZPLZPLZPLZ HELP ME ASAPWhich factor has the least impact on the potential energy or kinetic energy of an obj
This has to do with the last question.If x = 3 cm and y = 2 cm, what is the perimeter of the polygon?
what is the opposite of 13?​
help me please if possible
Write the standard form of the equation of the line passing through the point (1,2) and perpendicular to the line x-5y=10
Name 3 irrational number that are between 5 and 6
which expression is equivalent to (4x^4/2x^3)
Pls help!!! Thank you! (((: