jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
Two co-workers at Nortel came up with an idea for renting software over the Internet. Nortel’s top management liked the idea and set up a special division calle
Simplify. Rewrite the expression in the form 4^n. 4^11/4^-8
Identify the glide reflection rule to map ΔABC onto ΔA′B′C′ in the given figure. Multiple choice:(A.) Translation: (x, y) → (x, y – 4); Reflection across the x-
Find the slope of the line passing through the points (-4, 2) and (-6,5).
Two general and connected understandings of privacy have been identified: privacy as a right to be "left alone" within a personal zone of solitude, and privacy
One number is 2 more than another. The difference between their squares is 52. What are the numbers?
The factors of a trinomial x^2
To prepare a budgeted balance sheet as of December 31, 2020, data is needed from the ______ December 31, 2019. income statement for the year ended
what is transmission of heat?
A car travels 133 mi averaging a certain speed. If the car had gone 30 mph faster, the trip would have taken 1 hr less. Find the car's average speed.