Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is 10 3/8 divided by 3/8 estimated?
cara got lost while hiking in the mountains. fortunately for her, she had a gps device and a satellite phone. when she reported her location, she indicated that
About how many years ago was the earth created
which physical feature is found throughout the yucatán peninsula?
what is the product of 3535 and 2.7×1052.7×105 expressed in scientific notation?
Which terms could have a greatest common factor of 5m2n2? check all that apply. m5n5 5m4n3 10m4n 15m2n2 24m3n4
wht is the estimate of 6,904
is a desert abiotic or biotic
what do the word "american frontier" refers to
what is the meaning of life?