princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

Please help fast Jason and Matt have developed a new computerized timer for recording race times. Which of the following would be the best way to confirm the ti
Which of the following statements best describes the state of the American economy between 1865 and 1900?
how do i do this (10 points) PLZ HELP
130/105 in its simplest form
Please help, I'm giving Brainliest to the right answer!!Rai compares two cable plans from different companies. Which equation gives the correct value of m, the
What is the empirical formula of ascorbic acid, given that the pseudoformula is c3.407h4.53o3.406? express your answer as a chemical formula?
The only major Northern victory during the early stages of the war came during the battle of? Shiloh,Antietam, Fredericksburg
A sporting goods store pays 170$ for a rubber raft. The percent of markup is 45%. Find the rafts selling price. A.) 377.78 B.) 93.50 C.) 76.50 D.) 246.50
What do you call organs working together to perform a specific bodily function
How many bjork shiley valves have been implanted?