xavierlopeschri
xavierlopeschri xavierlopeschri
  • 04-05-2017
  • Mathematics
contestada

The gum you like to buy is on sale. It is regularly priced at $1.59
Write an equation that will help you determine how much you'll save if you buy the pack today.
S= sale price per pack
C= cost savings

Respuesta :

Tikeira Tikeira
  • 11-05-2017

1.59-sale price per pack=cost savingsĀ 


Answer Link
taylormade8516
taylormade8516 taylormade8516
  • 06-03-2020

Answer: 1.59-s=c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which expression is equivalent to 16a + 24b ?
how many carbons in amino acids?
OF what kind of organic compound are oils, waxes, and fats an example?
0.001 in Standard form
Yo_________muy inteligente. Answer for Blank 1:
What was the name of the general that led the Nazi forces in the Battle of El Alamein? A. General Eisenhower B. General Rommel C. General Goebbels D. General Hi
What percent of 350 is 252
In which sentence is the participial phrase punctuated correctly? a. Craving, a midnight snack, I tiptoed to the kitchen. b. Craving a midnight snack, I tiptoed
How can the distributive property be used to find 4x875?draw an array.
In a survey of 3,000 people who owned a certain type of car, 1,050 said they would buy that type of car again. What percentage of the people of the people surve