Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

How did this belief in white superiority change after slavery was abolished?
Use the Zero Product Property to solve the equation (x – 5)(x + 4) = –14.
On January 1, 2019, QRS Company granted 80,000 stock options to certain executives. The options may be exercised on or after December 31, 2022, and expire on Ja
What type of observation can be stated with just numbers? A. Qualitative B. Sensory C. Behavioral D. Quantitative
Find the volume of the prism
Find the equation of the line passing through the point (–1, 5) and perpendicular to the line y = – 3x + 4. Question 8 options: A) 3y = x + 16 B) y = –3x + 2
Write a expression to show how much longer the round trip to tampa is than the round trip to atlanta how many terms does the expression have​
PLEASE INCLUDE AN EXPLANATION FOR YOUR ANSWER!!!!!!!!!!!!!!! MY QUIZ IS TOMORROW, I REALLY NEED YOUR HELP!!!!!! A potted plant is placed inside a clear, sealed
HELPPP PLSSS !!!!:)))
Help plz I would really appreciate it