jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

Water weighs about 8.34 pounds per gallon. About how many ounces per gallon is the weight of the water?
are tomato's a fruit or a vegetable ?
CHOSE THE MEANING OF THE WORD IN EACH PASSAGE! HELP PLEASE , i cant make it bold so its the one in apostrophes "The road grew wilder and "drearier" a. broader
which of these sources of energy have not acquired energy from sun? A.petroleum B.wind C.coal
The expression 2x+50 represents the elevation above sea level, in meters, of a rock climber after x minutes of climbing. What is the rock climber's
What is the hottest part of the earth
list three famous Newton Egyptian pharaohs
My question is attatched! I have an idea... its just a little tricky! Thanks in advance!
Match the following. Match the items in the left column to the items in the right column. 1. Sadducees. 2. synoptiC) 3. Pentecost. 4. scribes. 5. polytheistiC)
How can the carbon in animal wastes reach the atmosphere? A) Photosynthesis, organic carbon, underground storage. B) Decomposition, fossil fuel formation, fossi