fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

What is main Massage of malala's speech?(education first)
which is the largest city in the world ......​
Completing Sentence Though we have gained political freedom _____________________
¿Cuál es el edificio más alto del mundo?
Which is 1/3+1/4? FASTBRIDGE!!
if i traveled 35 miles on his bike in 3.5 hours what is his rate of speed? i rlly need help- m not sure how to do the steps or whatever
the actual length of wall c is 4 m . to represent wall c noah draw a segment 16cm long what scale is he using explain your reasoning
When colonists boycotted British goods under the Stamp Act, they stole products that were taxed. refused to participate in buying stamps. sold products that wer
Round the number 553 to the tens place. is it 550? because 3 is less than 5 so I replace it with a 0
Solve for x if 25'+ 3(5') = 4​