Seudónimo
Seudónimo
03-03-2017
Mathematics
contestada
I need help with both of em
Respuesta :
Hahssanthedude
Hahssanthedude
03-03-2017
The answer to the first one is C) 16. The second one is A) 3,072
Answer Link
Аноним
Аноним
03-03-2017
The first one is actually B because there are 128 oz in a gallon and you have two gallons so 128 x 2 and that is 256 oz and divide that by 8 so it is 32. The second one is A.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar? a. $.30 b. $.35 c. $.45 d.
What two numbers add up to 45 and multiply and get 121
compare and contrast eukaryotic and prokaryotic cells
The questions below refer to the selections "Stopping by Woods on a Snowy Evening" and “After Apple-Picking.” Two sounds the speaker describes in “Stopping by W
what major holidays are in Venezuela
Who were the Boers? A. Africans who followed traditional beliefs rather than Christianity B. Indian soldiers who served the British East India Company C. Dut
One criticism of the Warren Court’s decisions in Mapp v. Ohio (1961), Gideon v. Wainwright (1963), and Miranda v. Arizona (1966) is that the Supreme Court (1) l
compare and contrast how wind and glaciers abrade rock
Which best describes mitochondrial DNA (mtDNA)?
another word for refuge is _____. a.haven b.miniature c.monarch d.bluff