itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

how does smoking relate to risk of heart attack and atherosclerosis?
what are two differences you see when comparing the four chambers of the heart? relate these differences to the function of each chamber.
ios 9.3 failed verification because you are no longer connected to the internet
how many delegates does each candidate have
another word for important
which of the following statements is a correct distinction between autotrophs and heterotrophs?
passive aggressive meaning
The Lions won 35 out of 40 games. Write a decimal and a percent equivalent to the fraction of games the Lions won. Thanks for your help
which form of therapy has most directly contributed to the sharp reduction in the number of residents in u.s. mental hospitals?
synonyms for consequences