soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

Let “x” be the number of apples in a barrel. Which of the following is the expression that represents one less than twice the number of apples in the barrel?
ALGEBRA! NEED HELP! ~A glass prism on a chandelier is 75 millimeters long. A base of the prism is an equilateral triangle with side lengtsh of 9 millimeters an
why is a conductor important in science terms
ALGEBRA! NEED HELP! ~A glass prism on a chandelier is 75 millimeters long. A base of the prism is an equilateral triangle with side lengtsh of 9 millimeters an
simplify(-8) exponent 2
5x+7y=77 5x+3y=53 2x+5y=-1 X+2y=0 3x+6y=6 2x-3y=4
simplify(-8) exponent 2
ALGEBRA! NEED HELP! ~A glass prism on a chandelier is 75 millimeters long. A base of the prism is an equilateral triangle with side lengtsh of 9 millimeters an
write these fractions in ascending order. 5/8 3/4 1/2 9/16.
Suppose Lynn rolls a fair die until a 6 appears on top. What is the probability that it rolls to get a six the first time?