Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

the first digit of two different numbers is in a hundred million place . both numbers contain the same digits . can you determine the greater of the two number
Which activity produces the smallest amount of greenhouse gases?
its important to (keep your chin up even if your team is losing the big game.) what does the idiom means
Small bands of Patriots attacked British forces using the hit-and-run technique of?
an apple orchard sells apples in bags of 10 the orchid sold a total of 2430 apples one day how many bags of apples was this
The dominant political system in the Middle Ages was known as
What sacred writings describe the early history of the Hebrews?
Something divided by something equals 132
President Hoover responded cautiously to the Great Depression because he A. thought that the business cycle would correct itself. B. was distracted by the gian
What is 110 mi/h converted to mi/day