tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

Simplify. 26 + (–3) ∙ (–8) A. –184 B. –2 C. 2 D. 50
please help Evaluate the expression when r = 8.2 and s = –3.7. r – 2s A. –22.94 B. 0.8 C. 4.5 D. 15.6
por que os vulcões e os terremotos são mais freqüentes em certas regiões do planeta
Divide and express the result in standard form. 8/7-i
what is 20/7 as a mixed number what is 9/4 as a mixed number what is 22/5 as a mixed number what is4/3 as a mixed number
A grain storage bin has the following dimensions, 11 feet high, 28 feet long and 12 feet wide. The volume of 1 bushel is 2200 cubic inches or 1.273 cubic fee
if hares with long legs run faster than hares with short legs, which hares do you expect would be most likely to survive and reproduce
the cards in a card catalog are filed in what manner? A: by publication B: by subject C: alphabetically D: by call number
Find all points having an x-coordinate of 4 whose distance from the point (-2,-1) is 10
Which describes the significance of Athens's victory in the Persian Wars? A. Athenians gained new confidence in their own abilities, which led to a golden