firepenguindiscodog firepenguindiscodog
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

Wes bought a pizza with 2 toppings from Bill's Pizza Place for $11.00. Lisa bought a pizza with 5 toppings from Bill's Pizza Place for $14.75. Each topping at Bill's Pizza Place costs the same amount. What is the price per topping?

Wes bought a pizza with 2 toppings from Bills Pizza Place for 1100 Lisa bought a pizza with 5 toppings from Bills Pizza Place for 1475 Each topping at Bills Piz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
i got 2.95 for lisas order and 5.50 for wes

Answer Link

Otras preguntas

write the rate 1/7 inch ----------------- as a unit rate 1/14 minute
results of 1+2+3+....+99+100+99+...+3+2+1 is.....
How is the graph of y=-8x^2-2 diffrent from the graph of y=-8x^2
Samuel used 1/5 of an ounce of butter to make 1/15 of a pound of jelly. How many ounces of butter are needed to make a pound of jelly.
2b^2+4b–2=0 what is the answer?
What process in animal cells required oxygen
Find the value of 2 in this equation. 33- (8t) = 15
Let E and F be independent events in a sample space S with Pr[E] = 0.4 and Pr[F] = 0.2. Find Pr[EUF] A.0.60 B.0.52 C.0.40 D.0.32 E.0.08
What is being personified in the following passage? Fear had settled over the city.
what is 8-4/5f>-14-2f