lulBree250
lulBree250 lulBree250
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 pieces of candy cost $0.45, how much would 9 pieces of candy cost?

Respuesta :

daniella4979 daniella4979
  • 01-02-2017
Nine pieces of candy would cost 0.90 cents 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-02-2017
The answer is $4.05 just simply multiple 9×0.45=$4.05
Answer Link

Otras preguntas

At a local donut shop, the morning crew uses 20 3/8 lbs of frosting and 6 3/4 lbs of sprinkles to make their standard batch of donuts. The night crew uses 10 2/
All are examples of cross-contamination except
how can a janitor stop bullying
ratio 1:6 Water to plant food container holds 10.5 L how much plant food to water will i need to fill the can each time
what is the easiest way of borrowing money? 1) credit cards; 2) home loans; 3) auto loans; 4) student loans
What was the focus of Johnson's Great Society program?
what is the mode of the data values: 54,78,26,36,26
Which expression gives the distance between the points (5,1) and (9, -6)
Which quadrilateral always has two pairs of parallel sides and four right angles? a. kite b. parallelogram c. trapezoid d. rectangle
when all power and authority rests with one person, it is called a