lcoto18school
lcoto18school lcoto18school
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

help meeeeeeeeeeeeeeeeeeee

help meeeeeeeeeeeeeeeeeeee class=

Respuesta :

russianmath russianmath
  • 06-04-2022

Answer:

1

Step-by-step explanation:

3(3)=9-8=1 so the final answer is 1

x=8 y=3 just plug in the values

Answer Link

Otras preguntas

A grocery store sells a bag of 7 oranges for $2.80. What is the unit cost?
If the base angles of a triangle are congruent, use the Law of Sines to show the triangle is isosceles.
isinasaad na batas na ito mayroong inverse o magkasalungat na ugnayan ng presyo sa quantity demanded ng isang presyo​
1.why is trench warfare is important in WWI 2.why is weapons and technology is important in WWI Need help please?????????????!!!!!!!!!!
a ferris wheel can accomidate 65 people in 25 minutes how many people can ride the ferris wheel in 5 hours
Evaluate each function. h(a)= |-3a|; Find h(-9)
People often dig wells to get fresh water. Where do you think this water comes from?
Pl help it’s for a grade
Divide 128 chairs among 3 rooms in the ratio of 1 : 3 : 4.​
Round 638638638 to the nearest hundred.