kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

(I REALLY NEED HELP I DON'T GET THIS AT ALL) i need help with the sketch graph
Classify the triangle based on the side lengths 4.2, 6.4 and 7.6.
Which decimal number is 17/22 equal to?
The Student Council is making six right triangular pennants to promote school spirit. Each right triangle is 9 inches high and 2 feet long. In square feet, what
In what material did robert hooke said he saw in cells
Sara goes on a slingshot ride in an amusement park. she is strapped into a spherical ball that has a radius of centimeters. what is the volume of air in the sph
If candy canes cost .89 a dozen,how much would it cost to buy candy canes for a school with 400 students
A table has several fields related to computer data. You want the serial number (Sr. No.) field to increase by one every time you add a new record. Which data t
Grace has yellowed skin, a suppressed appetite, and high blood pressure. Which drug does Grace most likely abuse? A. Alcohol B. Tobacco C. Hallucinogen
Based on the details wright uses to describe his father and the woman he lives with, we can infer that richard----