gordis3aragon
gordis3aragon gordis3aragon
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

am I right?? I just need this one and another one!! need it asap! sorry if this is bothering you.​

am I right I just need this one and another one need it asap sorry if this is bothering you class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-03-2022

Answer:

No

Step-by-step explanation:

The correct answer is y = 3x, where y is the total cost and x is the number of pounds of oranges purchased.

Answer Link

Otras preguntas

What is the conflict for Anne Frank Remembered
How was Europe affected by the events following Luther’s excommunication? How did the map of Europe change?
The human body treat alcohol as a
4x + 1 + 7x - 33 = 180
Is the equation y=2/x linear? Explain.
Acetic acid and water react to form hydronium cation and acetate anion like this:
carl solved 20 math problems in 55 minutes how many math problems will carl solve in 75mins
y[tex]y = (x + 1)^{2} - 2 [/tex]
the three types of seismic waves produced by an earthquake are primary, secondary, and
In which area did Romantic poet William Wordsworth find lifelong inspiration for his work? A. France's Enligtenment philosophy B. Germany's technology re