macy2170 macy2170
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

1. If 12 batteries cost $18, how much would 20 batteries cost?

Respuesta :

Napoleonespaillt Napoleonespaillt
  • 03-02-2022

Answer

20 would be $30

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Speed is the ratio of the distance an object moves to A. the amount of time needed to travel the distance. B. the direction the object moves. C. the displace
How do people express opinions in meaningful ways?
Which notation represents an atom of sodium with an atomic number of 11 and a mass number of 24?
Help please.From the passage and the question 1 to 3 thanks.:-)
Which article of the United States Constitution outlines the structure and powers of the executive branch? a. Article I b. Article II c. Article III d. Article
what group of colonist faced hostility as a result if their views regarding the declaration of independence
Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar? a. $.30 b. $.35 c. $.45 d.
what is the perimeter or the parallelogram?
Which substance can be broken down by chemical means? (1) magnesium (3) mercury (2) manganese (4) methanol
When the image of a distant object is brought into focus in front of a person's retina, the defect is called a. farsightedness. b. nearsightedness. c. chroma