pamelaluna62 pamelaluna62
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

I need help answering this question

I need help answering this question class=

Respuesta :

electromusic42886 electromusic42886
  • 02-02-2022

Answer:

The 2nd option is the correct answer.

since you split 12 pieces with 3 people there is 4 pieces per person.

Answer Link

Otras preguntas

Write three sentences about this picture
You run a 5k for charity. How many feet do you run?
A vehicle travels at the same speed from point A to point B then from point B to point A Which Statement is correctA.The speed is the same as the velocity in bo
Slope=2/3 contains (6,-1)
After driving for an hour and a half, what’s is the trucks elevation is he started at 3,000 feet? How many feet does he climb per minute?
If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money
2. 7 ÷ 213. 5 ÷ 304. 2 ÷ 165. 4÷ 366. 9 ÷ 457. 6 ÷ 368. 3 ÷ 369. 5 ÷ 5010. 8÷ 4811. 7 ÷ 2812. 2 ÷ 2613. 6 ÷ 18answer this questions so I can remember it
Review the paragraph from "A Simple Way to Create Suspense" the by Lee Child. Trusting such a simple system feels cheap and meretricious while you’re doing it.
1. When driving in rain the road becomes the most slippery: Just after the rain quits Right after it starts to rain After it has rained for 20 minutes When the
Please help with geometry homework!!!!!