switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Name the Ancient Seven Wonders of World
which organs are associated with the lymphatic system
sentences with the word recumbent
Which answer shows 309,070 written in word form? a. three hundred nine thousand, seven hundred b. thirty-nine thousand, seventy c. thirty thousand, nine hund
What kind of crops did st. anthony de paula mission grow?
What does speed of a wave depend on
The wide availability of reading material in colonial america was the result of select one: a. colonial laws which protected freedom of speech in the printed wo
according to evidence found by scientists where did the old stone age pepole travel across open ocean in rafts or canoes
Examining the effect of a drug court program on offenders' drug use in order to make a recommendation as to whether more states should establish drug courts is
Which statement best explains why gneiss is composed of layers but there are no layers in granite? A. Gneiss is a sedimentary rock and granite is a metamorph