Seudónimo Seudónimo
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

Plz helpme with this. Will give brainliest. See attachment

Plz helpme with this Will give brainliest See attachment class=

Respuesta :

mohammedsissa1999
mohammedsissa1999 mohammedsissa1999
  • 04-01-2022

Answer:

2 dollars per slice.

Step-by-step explanation:

$16.00 : 8 slices

? : 1 slice

= 16.00 / 8

= $2.00

Answer Link

Otras preguntas

What happened to the Tuscarora that left NC?
(4m–5)–(–8m–5) SUBTRACT
Where did the American revolution come from
BD bisects ABC so that ABD = 2y and CBD = 5y – 12.
What is the best way to help someone in the maintenance stage of change is to:
HURRY!!! Find a unit rate: You bought 10 pounds of potatoes for $4
I don’t know how to get started please help
Which physical feature separates the Piedmont region from the coastal plain region?
Observe that as Hrothgar begins to speak about Grendel in lines 207-210, the mood becomes bleak and despairing. What repeated sounds does the poet use to sugges
How has the digitalization of art impacted the modern world? plz help