wasifa12 wasifa12
  • 03-01-2022
  • Mathematics
contestada

help me pls its due today i need help mann asap TOO!

help me pls its due today i need help mann asap TOO class=

Respuesta :

dt33183 dt33183
  • 03-01-2022

Answer:

The answer is A.

Step-by-step explanation:

Store 1: 3 lbs for $10.5 ($3.5/lb)

Store 2: 2.5 lbs for $8.90 ($3.56/lb)

The answer is A. The sliced turkey at Store #1 is cheaper by $0.06 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Will you become inner monke? Or be a weegee???
Which sentence is written in nonstandard English? Our plans for a hike were spoiled by an unexpected thunderstorm. I am so excited that you will be able to come
Please hurry it’s missing
How does finding the unit rate make it easier to solve problems?
Order the sides or angles of each triangle from least to greatest.
My rule is: y = 19 - x + 20 Can you write in a simpler form? y =
Please help me this is due soon. Will mark brainliest!
Show your work plz.
Find the volume Find the volume
Jacob was trying to calculate his average in Spanish class. After adding all his scores and dividing by the total number of scores, his calculator showed 0.92.