jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

What is HIV and the causes
Jonathan has been on a diet since January 2013. So far, he has been losing weight at a steady rate. Based on monthly weigh-ins, his weight, w, can be modeled by
what is the sum of 6 7/8 + 4 5/8
would you rather be a senator or a representative member? why or why not?
List two factors that might cause an organism to restrict its use of a resource.
What is 2.333333 in fraction form
Locate the gerund and identify its use.Wrestling alligators seems both foolish and dangerous.
what describes the solvent in any solution
copy this figure onto grid paper. draw line to divide the figure into 4 congruent polygons. how do you know the ploygons are congruent
In little Marsden the population is 17 222. The men and women together total 9142 and the women and children together total 13 201. There are ...... Women There