Siripulakandam Siripulakandam
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

chrisapplestudent chrisapplestudent
  • 01-12-2021
why is melissa buying 8 pounds worth of dog food holy shzt anyways the 4thhh
Answer Link

Otras preguntas

g5-h3 if g=2 and h=7 solve expression
write down everything you know about the equation y=mx+b. you should include what this general equation represents,as well as what each of the different letters
Estimate the total weight of two boxes that weigh 9.4 and 62.6 pounds using rounding and compatible numbers. which estimate is closer to the actual total weight
In the Sumerian civilization, the purpose of a ziggurat was to
What is 25.2<1.5y+1.2
.Which of the following is true, based on the scatter plot above? A.  There is no relationship between the size of
Describe how the coming of World War II ended the Great Depression. What region of the nation benefited most spectacularly?
What is the greatest common factor of 42,84,and 105 and how do you find it
how do you compare 1/5 and 0.201
2(u+3v)=w-5u, what is u in terms of v and w