jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

Which shortcut key aligns text to the center of a page?
Arrange the halocarbons in increasing order of their boiling points chloromethane iodomethane bromomethane fluoromethane
John O' Sullivan's phrase "manifest destiny" was puished in which newspaper in 1845?
Which organelle is illustrated in the figure? A) Golgi apparatus B) Mitochondrion C) Nucleus D) Endoplasmic reticulum
Who saved the South Carolina flag at Charles Towne during the Revolutionary War?
Please help I’m not sure what I’m supposed to do there is no word bank
8(x-5)=2(2x-2) solve for x with steps
Please select the word from the list that best fits the definition Cannot
What statement best describes the relationship between power and authority ? A. Authority is a type of power used only in democracies. B. Authority is the abili
what are the people called when they move place to place to find food