sfazliddinov385
sfazliddinov385 sfazliddinov385
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

joslyn wants buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencil for $6.00 how much money does she needs

Respuesta :

xxamari
xxamari xxamari
  • 05-01-2017
12*4=48 + 6 = 54 dollars

Well there's probably tax ;)
Answer Link

Otras preguntas

Helppp what’s the answer
HELP I DON"T UNDERSTAND WHAT THIS ASSIGNMENT IS ASKING ME TO DO!!!! Can someone explain what it wants me to do in a simpler way, I'm a very visual learner so I'
hello fellow indians Question: Lawrence poured 27.328 L of water into a right rectangular prism- shaped tank. The base of the tank is 40 cm by 28 cm. When he fi
the speed of all electromagnetic waves in emoty space is 3.0x10^8 m/s .calculate the wavelength for radio waves with frequency 100.0 mhz
The stomach is important for both ________ and ________ digestion. natural and mechanical mechanical and muscular chemical and physical chemical and ruminant
How is the ocean very different from all other habitats
Describe three critical ways that citizens can participate in the political process.
Numerous asian culture is based spring festivals on the vernal equinox this suggests that ancient cultures
what are jill and jack looking for
Some jet airplanes fly in a layer of the atmosphere where temperature generally increases with altitude what is this layer of the atmosphere?