pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

What are the various forms that Evil assumes in the novel The Hobbit (include at least 2).
Which of the following descriptions of the Cyclops, as a monster, are archetypal? A. HIS NAME IS POLYPHEMUS. B. HE IS A GOAT SHEPHERD. C. HE IS HIDEOUSLY UGLY.
some help me find the area
You are Rachit /Reena living in a hostel. Write a letter to your mother, complaining about the poor quality of food served in the mess especially the lack of ve
Explain why you should use interjections
More points!! Please answer all questions
Am I correct can please someone tell me if I am correct I need help ASAP
which statement is supported by the results of rutherford's gold foil experiment A.Negative and postive charges spread evenly though out an atom B.there are den
A dilation has center (0, 0). Find the image of each point for the given scale factor. A(3,4);D7(A)
Please help 10 points !!